Lazer Epilasyon Nedir?

LAZER EPİLASYON NEDİR

Lazer epilasyon, lazer teknolojisi yardımıyla, en kısa sürede,en az ağrı ve yan etkiyle vücuttaki istenmeyen tüyleri güvenli ve kalıcı bir şekilde yok etme yöntemidir.

Bilimsel veri ve deneyimlere göre lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın sağlıklı ve güvenilir tek çözümüdür. Kıl köklerini verilen ısı ile yok eden bu yöntemde cilt zarar görmez. Kök yok olduğu için kılın tekrar çıkma ihtimali en aza indirgenmiş olur. İstenmeyen tüylerin alınmasına yönelik klasik yöntemler (ağda, cımbız, epilatörler) kısa süreli çözümler getirmektedir. Lazer epilasyon, vücudun göz çevresi (Göz çukuru hariç) her bölgesinde kolaylıkla uygulanabilir.

UYGULAMA NASIL YAPILIR?

Lazer epilasyon uygulaması ciddi bir işlemdir, uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Ehli olmayan kişilerin ve denetlenmeyen firmaların yaptığı uygulamalar kalıcı sorunlara yol açabilir. Bu sebeple lazer epilasyon merkezinin doğru seçilmesi son derece önemlidir.

YAZ AYLARINDA LAZER EPİLASYON UYGULANABİLİR Mİ ?

Lazer epilasyon yapılan bölgenin direk güneş ışınlarından bir süre sakınılması gerekmektedir. Önerilen güneş koruyucuları düzenli kullanıldığı taktirde yazın epilasyon yapılmasında sakınca bulunamamaktadır. Bu koşullar yerine getirildiğinde lazer epilasyonun yaz veya kış aylarında yapılması arasında bir fark bulunmamaktadır, istenmeyen tüylere karşı aynı sonuç alınabilir.

LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Lazer epilasyon cilt yapısı ve kıl durumu uygun olan tüm bölgelere göz çukuru hariç güvenle uygulanabilmektedir.Bayanlarda bacak,kol,koltuk altı,genital bölge,bikini,göbek,bel,gögus ucu,el üstü,ayak üstü,çene,dudak üstü,boyun uygulama yapılan bölgelerdir.Erkelerde sırt,omuz,göğüs,kol,bacak,koltuk altı,sakal üstü,boyun,ense,kulak,kas ortası,kas üstü,el üstü,ayak üstü uygulama yapılan bölgelerdir.

Göz çukuru hariç (ince ve hassas cilt yapısına sahiptir).Tüm yüz bölgesinde güvenle uygulanabilmektedir.

Uygulamalar sırasında mutlaka koruyucu gözlük takılmalı gözlerin lazer ışığından etkilenmediğinden emin olunmalıdır.

LAZER  EPİLASYON SEANS SAYISI KAÇ OLMALIDIR ?

Lazer ışığı anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif olmazlar. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulama gerekecektir.Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Lazer epilasyon uygulamasında cilt tipine göre doz seçimi yapılır. Bu sayede kıl köklerine etki edecek ama cilde zarar vermeyecek güçte çalışılarak en kısa sürede tedavinin bitirilmesi amaçlanır. Herkesin vücut yapısı ve hormonal seviyeleri, cilt tipi farklı olduğu için lazer epilasyonda sonuca ulaşmak için gereken süre kişiden kişiye değişir. Seanslar kılları anajen (büyüme) safhasında yakalamaya uygun sürelerde tekrarlanır.

LAZER EPİLASYON SEANS ARALIKLARI KAÇ GÜN OLMALIDIR ?

Seans aralıkları 4 -6 haftada bir tekrarlanmaktadır.İlerleyen seanslarda bu süreç uzamakta daha uzun aralıklarla lazer epilasyon seansı uygulanmaktadır

Bu içeriği paylaşabilirsiniz

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Kahve içmeye de bekleriz :)

İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir, iletişim formundan merak ettiklerinizi sorabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.