Klasik Cilt Bakımı

KLASİK CİLT BAKIMI;

Kişiye özel yapılan bu bakım, cildin temizlenmesi ile başlayarak, tonikleme, peeling, buhara tutma, siyah noktaları temizleme, maske uygulama, göz çevresi ve yüz serumu uygulaması, yoğun nemlendirme ile devam ederek güneş korumasıyla son bulur.

-ALTIN MASKE

İdeal yaşlılık karşıtı bakım. Lüks ve etkili bileşenlerin yanı sıra cilde yoğun bir ışıltı ve çekicilik kazandıran altın pırıltıları içeren profesyonel kullanıma yönelik jel maske. Keyif veren bir uygulamayla cildi tamamen temizler, ışığı yansıtarak ciltte göz alıcı görünüm sağlayan altın renkli bir ton bırakır.

-HAVYAR BAKIMI

Pürüzsüz yapıda ve hoş kokuludur. Havyar ve incinin birlikte yarattığı sinerji, sonsuz gençlik için gerçek bir iksirdir. Cildi derinlemesine besler ve cildin gençleşmesini sağlayan hücresel yenilenmeyi arttırır.

-GÖZ BAKIMI

Özel göz çevresi bakımı için benzersiz ve komple tedavi. Gerdirici etkiye sahip olup göz çevresindeki şişlikleri, kırışıklıkları ve yorgunluk izlerini azaltır.

-DERMAPEN

Dermapen tedavisinde dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılmaktadır. 90 derecelik iğneleme sayesinde çok daha az epidermal hasar oluştuğundan tedavi olacak kişi için çok daha güvenli olmaktadır. Dermapen otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken, ürünlerin emilim miktarını arttırarak tedavi etkinliğini fazlalaştırır.
-KİMYASAL PEELİNG

Kendinize olan güveniniz, cildinizi nasıl gördüğünüz ya da nasıl hissettiğiniz ile yakından ilgilidir. Sivilce izleri, güneşe bağlı cilt bozuklukları ve yaşlanma cildinizin görüntüsünü etkileyen en önemli faktörlerdendir. Ciltteki bu tür izleri yok etmek için çeşitli soyucular (peeling ajanları) kullanılmaktadır.

Peeling yönteminin ana prensibi; cildin üstündeki hasarlı tabakayı kaldırmak ve alttaki hasar görmemiş tabakayı canlandırmaktır. Sonuç ise daha sağlıklı, canlı, düzgün ve gergin bir cilt elde etmektir. Günümüzde özellikle yüzeysel peeling gerektiren durumlarda Alfa hidroksiasitler(AHA) kullanılmaktadır. AHA, çeşitli meyve ve yiyeceklerde doğal olarak bulunur ve meyve asitleri olarak bilinir. Bu grup birçok meyve asiti ihtiva eder ve bugün en yaygın kullanılanı şeker kamışı suyunda doğal olarak bulunan glikolik asittir.

Glikolik asit yöntemi ile derinin epidermis tabakası parsiyel olarak kaldırılarak hücrelerin kendilerini yenilemeleri ve cildin canlanması sağlanmaktadır. Bu yöntem derin peeling yöntemlerine nazaran daha kontrollü olarak cildi yeniler. Glikolik asit günümüzde kullanılan en yaygın yüzeyel peeling ajanıdır.Glikolik Asit uygulamasında, doktorun tavsiye edeceği bir ürünle cilt en az 2 hafta peeling için hazırlanır. Bu hazırlık döneminden sonra peelinge başlanır. Ortalama peeling seans sayısı 6-7 seans civarındadır fakat yapılma amacına ve hastaya bağlı olarak bu sayı değişebilir.Seans sonralarında doktorun tavsiye edeceği jel, krem ya da losyonların kullanılması cildin yenilenme işlemini peeling seansları arasında da devam ettirecektir.

Kimyasal Peeling ile Yapılan Tedaviler;

  • Yanık ve herediter faktörlerin deride oluşturduğu kırışıklar,
  • Güneşe veya yaşlılığa bağlı lekeler,
  • Güneş lekeleri,
  • Aktif akne tedavisi,
  • Skar (akne,yara) izi tedavisi,
  • Komedon (siyah nokta) yoğunluğu olan ciltler,
  • Anti-Aging tedavisi.

Bu içeriği paylaşabilirsiniz

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Kahve içmeye de bekleriz :)

İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir, iletişim formundan merak ettiklerinizi sorabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.